Kuffa v parlamente

Marián Kuffa v parlamente s gýčovou soškou a kŕdlikom svojich sympatizantov v sprievode Milana Mazureka už nenecháva priestor na pochybnosti. Aktivistická skupinka Zastavme zlo z Istanbulu o sebe opäť povedala niečo veľmi dôležité. Vníma ĽSNS ako svojho strategického spojenca. Návšteva tohto bizarného kŕdlika s vystrašenými pohľadmi a so soškou v ruke v parlamente je symbolikou, ktorú by sa mal pokúsiť prečítať každý vnímavý a demokraticky zmýšľajúci človek.

Po fašistoch sa do Národnej rady chystajú už aj náboženskí fundamentalisti. Už si ho boli pozrieť zvnútra. V sprievode fašistov. KBS sa k situácii opäť vyjadrila veľmi rezervovane. Pri jednoznačných postojoch v iných otázkach je zrejmé, že ak sa ku Kuffovmu výletu do parlamentu katolícki biskupi nevedia verejne odmietavo vyjadriť, tak jedinou interpretáciou je fakt, že Marián Kuffa sa vyjadruje s vedomím svojho nadriadeného a s jeho súhlasom.

No možno je všetko inak a podobne ako slovenská spoločnosť si ani katolícki biskupi nie sú celkom istí, či je dobré spolupracovať s fašistami, keď biskupské ciele posvätia kotlebovské prostriedky.

Vidíme to? V tajných voľbách budú títo odhodlaní Kuffovi poslucháči, horlivci a sympatizanti ešte odvážnejší. S pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou budú voliť Kotlebovu fašistickú stranu. To si myslím ja.

Regres Mariána Kuffu, jeho spojencov a tých, ktorí ho vo svojom zápase používajú ako posvätné baranidlo, pokračuje. Smutné a nebezpečné to je.

Soška náboženského gýča a svätená voda v parlamente je nová úroveň politického diskurzu. Vníma ju niekto ako krok vpred alebo v ústrety lepšej budúcnosti Slovenska?

Pri pohľade na tento vývoj je zrejmé, že nastal čas spojiť sa, uvažovať a rozprávať sa. A hľadať cesty, ako sa o agende Mariána Kuffu budú vedieť vážne rozprávať aj ostatní ľudia. Tí, ktorí napriek tomu, že sú veriaci, vedia, že procesiou so soškou parlamentnými uličkami ani pokropením svätenou vodou zlo – či už skutočné, alebo pomyselné – z parlamentu ani z našej spoločnosti nevyženú. Humorná nadsádzka a cynické posmešky sú v tomto dialógu kontraproduktívne. To je snáď už zrejmé.

DenníkN 30. máj 2018


© Copyright   www.aomega.sk   ♦   2019   ♦   aomega@aomega.sk