O tom, že život nie je čiernobiely...

kocur.blog.sme.sk
Fine Art Photos © Tibor Javor
 

Úvod  > Hosť Pyramídy  > Hosť Pyramídy s Jarmilou Lajčákovu

Hosť Pyramídy s Jarmilou Lajčákovu


Rozhovor s Jarmilou Lajčákovou z Centra pre výskum etnicity a kultúry o projektoch a konkrétnych krokoch, ktoré môžu otvoriť cestu k dhodobým riešeniam v programe HOSŤ PYRAMÍDY.

Menšinové otázky sú v rukách väčšiny. My, biela väčšina, môžeme nastaviť niektoré podmienky tak, aby tí, ktorí sú znevýhodnení už na štarte, mali možnosť svoj potenciál naozaj rozvinúť. Ako...?

Skúsenosti, nápady a podnety pre inšpiráciu i zamyslenie si vypočujte už aj z archívu RTVS.


V archíve RTVS

späť tlač hore
 O editorovi webu
Miroslav Kocúr, ThDr., PhD., vyštudoval teológiu na Univerzite Komenského Bratislava. Postgraduálne štúdium biblickej exegézy absolvoval na Biblickom inštitúte v Ríme, Hebrejskej univerzite v Jeruzaleme a na Gregoriánskej univerzite v Ríme. Prednášal na Katolíckej univerzite v Ružomberku a TI v Spišskom Podhradí. Bol riaditeľom Katolíckeho biblického diela na Slovensku. Bol spoluzakladateľom a prvým riaditeľom Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa v Bratislave. Prednášal na BISLA v Bratislave.  V novembri 2011 bol menovaný za riaditeľa VIA IURIS.  

V januári 2014  začal spolupracovať s neziskovou organizáciou LEAF pri podporných a vzdelávacích programoch pre študentov a žiakov základných a stredných škôl. 
Je autorom prekladov, odborných publikácií, článkov, reflexií pre domáce i zahraničné inštitúcie.
NETservis


Centrum pro studium demokracie a kultury


SME logo